fbpx
Lajme

15 të vdekur e 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 115 të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërsa 226 persona kane rezultuar pozitivë.

Sipas IKSHPK-së, të gjithë pacientët që humbën betejën me koronavirusin kishin sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë, rastet e fundit pozitive kanë dalë nga 459 mostra të marra nga QKUK-ja, spitalet rajonale dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

IKSHPK-ja njofton se në 24-orëshin e fundit janë shëruar 115 pacientë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close