fbpx
Lajme

38 të shëruar dhe vetëm 10 raste të reja me coronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme kanë rezultuar vetëm 10 persona me coronavirus, ndërsa 38 raste të shëruara.

Në bazë të këtyre rasteve numri total i të prekurve nga coronavirusi arrinë në 823, ndërsa i atyre të shëruave 336

Nga njoftimet e IKSHPK-së, duke se situata ka filluar të përmirsohet pasi që tash e disa ditë numri i të shëruarve është më i madh se i atyre të infektuarve.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka paralajmëruar për lehtësim të masave pas rënies të numrit të të infektuarve me coronavirus.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close