fbpx
LajmeSport

4 vjet më parë u mbyllën Lojërat Olimpike “Rio2016”, Kosova u kthye me medalje të artë

Sot katër vite më parë ishte dita kur lojërat Olimpike Verore në “Rio2016” përfunduan.

Njëherit ky ishte edhe viti më i mirë për Kosovë, pasi vendi ynë debutoi për herë të parë në një kompeticion të tillë dhe u kthye me medalje të artë, falë Majlinda Kelmendit.

Ekipi i xhudos edhe pse ishte kthyer më herët në Kosovë, ata u kthyen krenar së bashku me Majlinda Kelmendi që kishte fituar medaljen e artë.

Kujtojmë se flamurin e ceremonisë mbyllëse e barti notari Lum Zhaveli.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close