fbpx
LajmeShëndeti

7 të vdekur për 24 orë, mbi 300 raste, Ministri Zemaj thotë festo në shtëpi, del kundër OBSh-së për festimin e Vitit të Ri

Paraqitja e ministrit Armend Zemaj përsëri ka shtyrë raportin ditor të IKShPK-së përmes një konference të thirrur pikërisht në orën 3.

Ai ka hapur kampanjën “Festo në Shtëpi” dhe e cila është në kundërshti me rekomandimet e OBSh-së që së fundi kanë kërkuar që qytetarët të dalin jashtë shtëpive për të festuar, ose nëse rrinë brenda, të përdorin ventilim, maska dhe distancë.

Pas tij fjalën e ka marrë “admini” i faqes së IKShPK-së në Facebook që ka komunikuar raportin me fjalë.

Mbi 300 raste, ose saktësisht 385 janë regjistruar sot ndërsa numri i të vdekurve ishte 7.

795 pacientë janë duke u mjekuar në institucionet shëndetësore, prej të cilëve 51 janë në gjendje kritike.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close