fbpx
Lajme

Alarm i ‘rrejshem’! Nuk ka koronavirus në Kosovë

Ministri Arben Vitija në konferencen e jashtëzakonshme deklaroj se me gjasë është një grip i zakonshem.

Sidoqoftë, sonte pas mesnate del rezultati i saktë nëse bëhet fjalë për koronavirus apo jo.

Ndërsa drejtori i Klinikes infektive deklaroj që QKUK është e gatshme të përballet edhe me këtë virus.

Një person është dyshuar se është prekur nga koronavirusi dhe se i njëjti është duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu. i cili tha se për këtë rast do të mbahet konferncë e jashtëzakonshme për media.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close