fbpx
Lajme

Ambasada Amerikane i bën thirrje Qeverisë: Emëroni profesionistë e jo militantë politikë

Ambasada Amerikane në Kosovë ka reaguar pas emrërimit të zëvendësministrit të Arsimit, Driton Bardhecit.

Ambasada ka bërë thirrje Qeverisë së Re që të emërojë profesionistë me përvojë e jo militantë politikë.

“Sot ne i njohim ata zyrtarë që i shërbejnë me ndershmëri vendit të tyre dhe i bëjmë thirrje Qeverisë së re të Kosovës që të emërojë profesionistë me përvojë e jo militantë politikë,” thuhet në postimin e Ambasadës në Twitter.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close