fbpx
Lajme

Anita Haradinaj ofendon mediat, i krahason me ato të Milloshevicit

Gruaja e Kryeministrit Ramush Haradinaj, Anita i ka ofenduar mediat e Kosovës, të cilat kanë raportuar se burrit të saj i është refuzuar viza për Amerikë. Madje, Anita Haradinaj, e cila punon si prezantuese e lajmeve në RTK, ka krahasuar mediat e Kosovës me ato të Milloshevicit. E ka përmendur Tanjugun si krahasim me mediat kosovare.

“Qy qy Kryeministrit me dy pasaporta me iu refuzu visa ????, kur po doni po thoni Ti lehte e ke per viza, kur po doni po thoni iu refuzu, bravo bre si Tanjugu jeni bo ???????? hajde gazetari hajde”, ka shkruar Anita Haradina, e cila më pas e ka fshirë postimin. Nuk ka dhënë sqarime se pse ka bërë një veprim të tillë.

Tanjugu i Serbisë vazhdimisht ka qenë media e afërt me pushtetit serb. Ka qenë e afërt me udhëheqësin e Serbisë, Sllobodan Milloshevic, i cili e ka përdorë për propagandë gjatë luftërave në ish-Jugosllavi. Ka qenë e njohur për dezinformata dhe lajme propagandisitke.

Ndërkohë, Anita Haradinaj, e cila ka fyer mediat e Kosovës, merret me prezantim. Disa herë në javë del në RTK si moderatore e lajmeve.

Sidoqoftë, Ramush Haradinaj, kishte reaguar më racionalisht kur mediat kishin dhënë lajmin se atij i është refuzuar viza për në SHBA. Kishte thënë se beson se do ta marrë vizën  derisa kishte thënë fjalë të mëdha për amerikanët.

Kryeministri i Kosovës e ka planifikuar të shkojë për një vizitë në Shtetin e Iowas gjatë muajit të ardhshëm.

Është raportuar se Kryeministri, nëse merr vizën, të merr pjesë edhe në Lutjen e Mëngjesit në Amerikë.

Ramush Haradinaj është bërë Kryeministër në një koalicion me PDK, AKR dhe minoriteteve. Ende nuk dihet saktë nëse Qeveria e udhëhequr prej tij ka 60 apo 61 deputetë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close