fbpx
Lajme

Arbën Xhaferi me 1999: Hashim Thaçi figura e vetme aktive në luftë dhe paqe (video)

Njëri ndër personalitet më të shquara të jetës politike shqiptare, Arben Xhaferi në një intervistë dhënë për Blendi Fevziun, menjëherë pas luftës në Kosovë analizon luftën e UCK-se.

Ai po ashtu analizon figurat politike në Kosovë para dhe pas luftës. Xhaferi thotë se nuk dëshiron t’i relativizojë fenomenet në Kosovë.

“Kemi vetëm një figurë aktive që angazhohet si në luftë edhe në paqe është grupimi rreth z. Thaçi dhe dëshiroj të jem i sinqertë deri në fund“, ka thënë ai, shkruan Telegeamisot.com

Në këtë intervistë Xhaferi analizon edhe takimin qe kishte pasur me gjeneralin e NATO-s, Wesley Clark si dhe tema tjeta me interes te shqiptarëve.

VIDEO: https://fb.watch/65DhHbyFWm/

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close