fbpx
Sport

BBC e zbulon kur do të kthehen ndeshjet e Premier League

Klubet e Premierligës kanë filluar të kthehen në stërvitje. dhe pretendohet në kthim më 8 qershor.

Lojtarët e Arsenalit, Brighton dhe West Ham United morën pjesë në seanca stërvitore individuale në komplekset e tyre sportive të hënën, ku u aplikua masa e distancave sociale.

“BBC Sport” shkruan se klubet do të rikthehet në stërvitje më 18 maj, ndërsa Premier League pritet të startojë më 8 qershor.

Plani, i cili njihet si ‘Project Restart’, lejon që elita e futbollit anglez të përfundojë në fund të korrikut dhe ekipet të luajnë në garat e UEFA-së.

Ndeshjet e mbetura do të luhen me dyer të mbyllura.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close