fbpx
LajmeShëndeti

Boshatiset Prishtina, policia dënon veturat në rrugë!

Në rrugën “Luan Haradinaj” e në hyrje të kryeqytetit nga magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, policia e Kosovës po gjobit qytetarët të cilët nuk po e respektojnë orën policore.

Në disa video e fotografi të IndeksOnline shihet se policët janë ënë në aksion që të respektojnë vendimin e ri të Ministrisë sëShëndetësisë.

Përndryshe, në qendër të Prishtinës duket se masat po respektohen pasi nuk është parë asnjë njeri në lëvizje.

E ato pak vetura që janë në qarkullim po ndalen nga Policia e Kosovës.

MSH ka marrë vendim që nga mbrëmë të ndalohet qarkullimi i lëvizjes dhe veprimtaria e gastronomëve nga ora 21:00 – 05:00 .

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close