fbpx
Lajme

Del video e Konjufcës: Komuna e Zveçanit dhe Zubin Potokut janë komuna të Millosheviçit

Një video ekskluzive është publikuar sot. Në vitin 2005, kryekuvendari i Kosovës z. Glauk Konjufca kishte prezantuar planin e Lëvizjes Vetëvendosje për Shkëmbim Territorial.

Ai atë kohë kishte thënë se “Komuna e Zveçanit dhe Zubin Potokut janë komuna të Millosheviçit”.

Sipas tij bashkimi kombëtar vjen nga Pavarësia e Kosovës. Sipas tij tri komunat e Veriut janë shumë problematike. Sipas tij Zveçani dhe Zubin Potoku janë komuna të vitit 1991.

Ai kishte mbështetur Shkëmbimin Territorial atë kohë.

VIDEO: https://www.facebook.com/gazetanewborn/videos/603837370649104/
Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close