fbpx
Ndërkombëtare

Erdogan: Kush provon të na sulmojë, do të paguajë çmim të lartë

Recep Tayyip Erdogan ka thënë se cdo sulm nda anijeve turke do të ketë pasoja të rënda.

“Ne themi se ata që na sulmojnë do të paguajnë cmim të lartë, ata morën një përgjigje sot”, ka thënë Erdogan gjatë një fjalimi në Ankara, pa dhënë më shumë detaje, shkruan Reuteres, përkthen Periskopi.

Tensionet mes Turqisë dhe Greqisë janë ngritur së fundmi, pasi një anije turke është sulmuar nga rojat bregdetare greke.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close