fbpx
Lajme

“Eskalon Kastriot Myftaraj nga Shqipëria dyshon se Albin Kurtin e kanë përdhunuar në burg”

Konspiracionisti i njohur shqiptar Kastriot Myftaraj, ka tronditur së fundi opinionin ku thotë se ‘Albin Kurti është edhe vet viktime e dhunës seksuale serbe’.

Myftaraja në një shkrim të postuar në rrjetin social Facebook, thotë se nëse ka pasur përdhunime edhe të meshkujve shqiptarë të Kosovës, ai beson që pjesë e përdhunimit ka qenë edhe z.Kurti.

Sipas tij Kurti ka qenë rrëmbyer nga serbët në 1999 dhe më pas është mbajtur në burgjet serbe për dy vite e gjysëm.

“Si do ta kishin maniakët serbë homoseksualë këtë djalë të bukur që atëherë mbante dhe flokë të gjatë kaçurrela që e tregonin më simpatik se sot, pa e dhunuar seksualisht?! Nëse nuk e kanë bërë atëherë Kurti është provë e gjallë e përgënjeshtrimit të akuzës që iu bën serbëve.”, shkruan Myftaraj.

Postimi i plotë:

Albin Kurti, ose është edhe vetë viktimë e dhunës seksuale serbe ndaj meshkujve shqiptarë të Kosovës, ose është provë e gjallë përgënjeshtruese.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, me rastin e ditës ndërkombëtare të eliminimit të dhunës seksuale në konflikte përkujtoi që askush nuk është dënuar për mijëra femrat dhe meshkujt e përdhunuar në Kosovë nga forcat serbe në 1998-99. Drejtësia është e nevojshme për të lehtësuar dhimbjen në heshtje dhe damkën që mbajnë të mbijetuarit e dhunës seksuale të kohës së luftës.

Por parakushti që të bëhet drejtësi është që viktimtat e kësaj lloj dhune të pohojnë se janë përdhunuar. Madje ka ndodhur edhe më tepër sesa thotë Kurti. Serbët i kanë detyruar meshkujt shqiptarë të rrëmbyer që të kryejnë marrëdhënie seksuale me njëri-tjetrin.

Albin Kurti ka qenë rrëmbyer nga serbët në 1999 dhe më pas është mbajtur në burgjet serbe për dy vite e gjysëm. Nëse ka patur edhe përdhunime të meshkujve shqiptarë të Kosovës, veç femrave, nga ana e serbëve, dhe unë besoj që ka pasur, atëherë mund të thuhet me siguri se Albin Kurti ka qenë një prej të përdhunuarve. Si do ta kishin maniakët serbë homoseksualë këtë djalë të bukur që atëherë mbante dhe flokë të gjatë kaçurrela që e tregonin më simpatik se sot, pa e dhunuar seksualisht?! Nëse nuk e kanë bërë atëherë Kurti është provë e gjallë e përgënjeshtrimit të akuzës që iu bën serbëve.

A nuk duhej që Albin Kurti të zbatonte parimin e tij të vetevendosjes edhe sa i përket vetvetes? Pra të gjejë kurajën që të pohojë se është përdhunuar nga serbët?

Kështu do të gjejnë kurajën edhe të tjerë meshkuj në Kosovë që të pohojnë se iu ka ndodhur e njëjta gjë.

Albin Kurti disa kohë më parë kur ishte në opozitë bëri bujë me thënien e tij se ai nuk i shtrihej Grenellit, si politikanët e tjerë të Kosovës. Kurti kishte parasysh përkatësinë e shpallur homoseksuale të ish-të dërguarit të posaçëm amerikan për Kosovën Richard Grenell, për çka e shihte nënshtrimin e politikanëve shqiptarë të Kosovës ndaj tij si nënshtrim seksual të mashkullit ndaj mashkullit.

Tani vetë Kurti duhet të pohojë përvojën e tij të shtrirjes, me detyrim ose jo, ndryshe do të bëhet e qartë se pakoja e ideve të Vetëvendosjes, e cila po shkërmoqet në gjithçka që ishte thënë para ardhjes së Kurtit në pushtet, nuk po realizohet dot as sa i përket vetë personit të Kurtit.

Nëse Kurti hesht për përvojën personale si i rrëmbyer dhe burgosur nga serbët, atëherë krijon dyshimin e arsyeshëm se serbët kanë videoregjistrime për të ku iu është shtrirë me dëshirë Zheljkos apo Nebojshës./Kastriot Myftaraj

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close