fbpx
Lajme

Ganimete Musliu i quan “burra të zi”, Hotin, Haradinajn e Abrashin, ja arsyeja

Dje u përurua rruga e re Deçan-Plavë, ku në prerjen e shiritit morën pjesë kryeministri Avdullah Hoti, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, zv.kryeministri Besnik Tahiri dhe kreu i Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Ndaj fotos ku shihet veç “burrat e shtetit” duke prerë shirin dhe asnjë grua, ka reaguar deputetja e PDK-së Ganimete Musliu ka hedhur akuza ndaj pushtetarëve duke i quajtur ‘burrat e zi’, pasi në përurimet e rrugëve ata nuk po marrin gratë, siç thotë ajo për të prerë shirita, shkruan Reporteri.net.

Postimi i saj:

Burrat e zi plot fodullek gati me u perzhdredh duke bere gare per ta kapur nje cope shirit.

Ta merr mendja prej xhepit te tyre e kane shtru ate asfallt.
Mos harroni se gjysma e taksapaguesve ne Kosovë jane gra.

Urime rrugen e re Deçan-Plavë!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close