fbpx
Lajme

Gashi: Kryeministër ktheju pandemisë, targat le ti zbatojnë në pikat kufitare

Arben Gashi, Kryetar i Grupit Parlamentarë nga LDK, thotë se udhëheqësi i ekzekutivit, Albin Kurti, duhet ti kthehet pandemisë sepse për tre javë kanë vdekur 604 qytetarë. Sipas tij prioritet i Kosovës është pandemia dhe pjesa e targave ëshët detyrë normale që e kryhen në pikat kufitare, njofton Klankosova.tv.

“Kerkush nuk mundet  me hi në Kosovë pa i respektu rregullat e këtij vendi, po ti ktheju pandemisë, 604 vetë të kanë vdek këtu po të presim këtu përgjigju”

Ndryshe gjatë fjalës së Arben Gshit në Kuvend u krijua zhurmë me të qeshura dhe ai tha se deputetët po merrnin urdhra që të veprojnë ashtu, derisa kryekuvendari, Glauk Konjufca, kërkoi qetësi.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close