fbpx
Lajme

Geci: Pas kërcënimit të tezes time, erdhën me xhip Sami Lushtaku, Nuredin Lushtaku dhe Lulzim Jashari (djali i Ademit)

Ish deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës z. Gani Geci në një emision në Kanal10, tregoi një ngjarje interesante për qytetin e Skënderajt.

Sipas tij, në një fshat në Skënderaj, aktivistët e PDK-së kanë vjedhur vota. Dhe për këtë arsye ai e ka dërguar tezen e tij si komisionere në një klasë dhe askush s’ka guxuar të manipulojë votat sa ishte ajo aty.

Sipas tij, aktivistët e PDK-së e kanë kërcënuar tezen e tij. Më pastaj sipas Gecit “mua më thirrën në telefon dhe shkova unë aty, ndërsa këta të PDK-së e thirrën Sami Lushtakun”.

Më tutje vazhdon Gani Geci “Me Saminë erdhë Nuredin Lushtaku me një xhip, dhe bashkë me ta mbrapa kerrit ishte Lulzim Jashari djali i komandantit legjendar Adem Jasharit”.

https://www.youtube.com/watch?v=kihCk3NKAfg VIDEO min 3

Sipas Gani Gecit nëse humb PDK është mirë sepse nuk ekziston më PDK-ja.

Ai nuk e tregoi ngjarjen më tutje por tregoi se Lushtakët dhe Jasharët kanë qenë gjithmonë bashkë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close