fbpx
Lajme

Gjinovci: Kurti shtini n’fesatë me krejt dyjenë e u tërhoq, dobët Kurti, shumë dobët

Është arritur marrëveshja për targat. Këtë e konfirmoi kryediplomati evropian Josep Borrell.

“Me kënaqësi ju njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës dhe të Serbisë, nën lehtësimin e BE-së, kanë rënë dakord për masat, për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm dhe për t’u përqendruar plotësisht në propozimin për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre”, shkroi Borrell në Twitter.

Pas kësaj ka reaguar aktivisti Rron Gjinovci i cili ditëve të fundit i doli në krahë kryeministrit Kurti për këmbënguljen e tij, duke thënë se Kurti veproi dobët duke pranuar një marrëveshje të tillë.

Dobët Kurti, shumë dobët”, tha Gjinovci në Facebook.

Na shtini n’fesatë me krejt dyjenë e u tërhoq 🤦‍♂️

E sovranitetit çka pi bojmë tash?

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close