fbpx
Lajme

Haki Abazi: Largimi i Hashimit e shpëton nderin e luftës se UÇK-së, SHIKU ka forca paramilitare

“Largimi i Hashimit dhe KLANIT Pronto e shpëton pavarësinë, nderin e luftës se UCK dhe hap dyert për integrime Euro-Atlantike.

Nuk ka shtetësi e as shtetnderitim pa sundim te ligjit. PRONTO është jashtë ligjit ashtu siç është SHIK dhe forcat paramilitare te saj. Krijimi i Ushtrisë me ligj nëpërmjet Kuvendit është provokim i dëmshëm për Kosovën dhe vet aktit te formimit te ushtrisë, largim i vëmendjes nga dështimet e njëpasnjëshme dhe tentim i kaosit para gjykatës speciale për te dërguar njerëz te pafajshëm atje.

Ky veprim kryeneç e i pamatur e dëmton vendin dhe kushtetutën dhe le pasoja duke e futur ne rruge pa koke gjithë procesin e shtetnderitmit”, . ka shkruar ai pak muaj më herët.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close