fbpx
Lajme

Haradinaj uron Ditën e Çlirimit të Suharekës: Dashuria për liri ngadhënjeu

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar Suharekën për Ditën e Çlirimit.

Ai tha se dashuria e madhe për liri e dëshmorëve dhe luftëtarëve të UÇK-së, ngadhënjeu kundrejt atyre që donin të zhduknin popullin shqiptar, njofton Klan Kosova.

“U bënë njëzetenjë vite prej kur ata që mbajtën nën robëri këtë popull me dekada u larguan nga Suhareka. Gjithmonë falënderues ndaj ndihmës së aleatëve ndërkombëtarë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjithmonë në kujtim të të rënëve. Gjithmonë në kërkim të drejtësisë për viktimat e pafajshme. Urime Dita e Çlirimit, Suharekë!”.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close