fbpx
Lajme

Hoti: Të distancohemi dhe të ndërmarrim veprimet e duhura nga gjuha helmuese në diskursin publik

Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se gjuha helmuese në diskursin publik dëmton argumentet.

Ai përmes Twitter ka bërë thirrje për distancim nga gjuha e tillë.

“Kur kjo lloj gjuhe bëhet denigruese dhe kërcënim për atë që shpreh idenë e tij, ne duhet ta dënojmë atë publikisht, të distancohemi prej saj dhe të ndërmarrim veprimet e nevojshme”, është shprehur Hoti.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close