fbpx
Lajme

I riu Bill Clinton duke shtrënguar duart me Presidentin John Kennedy

Bill Clinton duke shtrënguar duart me presidentin e asaj kohe John F. Kennedy në Washington DC, më 1963.

Siç shihet edhe në foto, i riu Bill Clinton ishte i emocionuar dhe entuziazmuar atë kohë, pas takimit dhe përshëndetjes me Presidentin e ndjerë John Kennedy.

/epilogu/

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close