fbpx
Rozë

Intervistë me instrumentistin Besmir Krasniqi

 

1.Sa ishte e vështir për ju hyrja në muzikë?

-Si femije kam pas prirje per muzik, kam qen femije me fat sepse babi im eshte muzicient dhe hapat e pare i mora nga ai ne piano si qdo fillim eshte shum veshtire por me ndihmen e nje profesionisti siq eshte babi im e kisha shum me te lehte sepse ne drejtim eshte shum e rendesishme qe hapat e pare ti maresh nje profesionist.

2. A është e vërtetë që luani me shumë instrumente?

-Po eshte e vertet qe luaj ne shum stile te muzikes te gjitha i bej me deshire por me se shumti qe e dua dhe e gjej veten ne stilin rock dhe popullore.

3. A keni koncerte dhe mbremje, kemi degjuar qe jeni shume i kerkuar?

-Tash e nje dekad mbaj koncerte mbrenda dhe jasht vendit, pervoja ime eshte shume e mire, kurse jasht vendit eshte diqka mè emocionuse sepse jam me afer bashkatdhetareve qe sado pak ti argetoj dhe mos ta ndjejn mungesen e atdheut .

4.Ne cilin zhanerr te muzikes pershtateni me shume?

-Si njohes i shum stileve te muzikes kam performuar me shum kengetar dhe kengetare te estrades dhe me gjere dhe mu per kete arsye e kam pas te leht te pershtatem me te gjithè kèngètarèt .

5.Cilat jane planet e tuaja ne te ardhmen?

Kemi plane te shumta, per momentin jemi duke punuar ne nje kenge e cila se shpejti do te publikohet dhe pas kesaj jemi duke e perpunuar nje kenge qe do ta sjellim ne nje frym krejtesisht ndryshe.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close