fbpx
Lajme

Islami: Shumica e dëshmitarëve të mbrojtur janë kriminela, lahpera e bashkëpunëtorë të Serbisë

Analisti dhe komediani i njohur Dardan Islami kishte shkruar rreth dëshmitarëve në rrjetin e tij social në facebook. Ai kishte treguar se shumica prej tyre kredibilitetin e kanë llom.

Ja postimi i tij i plotë:

X deshmitaret e mbrojtur, pas deponimeve te deshmive ne Beograd dhe transferimit te tyre ne shtetet perendimore, do te jene pjesa me e idhet e ketij procesi qe do ta kalojme per nje kohe te pacaktuar! Berllogu i jone eshte i joni, pa marr parasysh ciles pale i takojne! Kredibiliteti i shumices se deshmitareve te mbrojtur eshte llom, shumica me lidhje te vjetra me UDB-ne! Disa sigurisht edhe viktima te pafajshme, por shumica prej tyre jane, kriminele me dosje, lahpera, bashkpuntore te Serbise, argat me tradite! Mos u befasoni pra, gjykata i ka edhe anet e mira, sepse do te sqarohen shume enigma te cilat ne nuk ishim ne gjendje ti procesojme ktu ne gjykatat tona! Perfundimisht shpresoj qe shume te verteta do te dalin ne shesh, e me to edhe kto mbeturinat e Serbise, perfundimisht te dekonspirohen live ne TV!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close