fbpx
LajmeNdërkombëtare

Itali: 822 të vdekur dhe mbi 29 mijë raste të reja nga Covid-19

Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 822 persona dhe janë infektuar 29,003 të tjerë.

 Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 52,850 ndërsa numërohen në total 1,509,875 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 661,180 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,846  të tjerë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close