fbpx
Lajme

“Jack Smith dha dorëheqje shkaku i këtij skandali të madh në Gjykatën Speciale”

Shkruan: Fitim ÇeKu – gazetar

Arsyeja e doreheqjes se kryeprokurorit Jack Smith te Gjykates Speciale qenka nje skandal i madhe i zbuluar para disa dite.

Nje agjent i sherbimit sekret serbe me etni shqiptare paska dergu me shume se 60 deshmitare ne Hage per te deshmuar rrejshem kunder Thaçit dhe Veselit.

Takonte shume deshmitare, u sillte si agjent amerikan, kush eshte biznesmeni i lidhur me sherbimet serbe dhe ruse qe rekrutoi afer 70 deshmitare te rreme te Jack Smithi ne Gjykaten Speciale?!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close