fbpx
Lajme

Kajtazi: Dy vajza shqiptare që bënë seks me policët serb thanë se Jakup Krasniqi ua ka pre floktë

Gazetari hulumtues Vehbi Kajtazi ka dhënë disa detaje për procesin Vaganica në emisionin Debat Plus ku dy dëshmitare shqiptare dëshmuan ndaj Jakup Krasniqit.

“Jakup Krasniqi ishte i akuzum në një rast ku ka qenë i akuzum Sylejman Selimi dhe disa persona të tjerë. Në rastin e quajtur Vaganica. Vaganica është një fshat i Mitrovicës. Dhe aty kanë qenë viktima të pretenduara dy vajza shqiptare të cilat sipas pretendimeve janë shoqëruar me policë serb, pra përpos të tjerash kanë pasë edhe marrëdhënie seksuale me policë serb. Sipas pretendimeve, janë ndalu e janë dërgu në Vaganicë dhe prej aty janë dërguar tek baza e UÇK-së në Likovc. Dhe çka pretendon njana prej atyne. Thotë Jakup Krasniqi mi ka pre floktë me gërrshërë. Mi ka qethë floktë. Pse ma ka ba këtë, për me më identifiku mua me lavire edhe… se demek në luftën e dytë botërore soji i tillë i femrave janë qethë në mënyrën më të keqe të mundshme për me u identifiku se ja ku janë laviret e armikut. Këto janë qesharake. Unë jam tepër i zhgënjym me i ngarku me kësi akuza…”

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close