fbpx
Sport

“Kosova është Serbi”/ Nëna e tenistit të njohur tregon çfarë i bënë shqiptarët

Dijana Djokovic, nëna e tenistit serb, Novak Djokovic ka dhënë bërë një rrëfim special në TV Arena, ku ka folur për aventurën e djalit të saj në majat botërore të këtij sporti, që së fundmi ka fituar popullaritet të madh.

Në mes të tjerash, ajo foli edhe për deklaratat e Novak, i cili kishte përdorur shumë shpesh deklaratën porovokuese “Kosova është Serbi”. Për këtë deklaratë, nëna e tenistit, Dijana thotë se djali i saj është kërcënuar nga shqiptarët.

“Novak kishte kërcënime nga shqiptarët pasi tha se Kosova është Serbi. Atëherë ne jemi kujdesur më shumë për veten dhe unë isha e frikësuar. Ne nuk kemi folur shumë për këtë, por këto janë momentet kur frikësoheni për familjen”, tregon më tej Dijana.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close