fbpx
Lajme

Kurti s’ka njohuri, premtoi heqjen e notave, por notat janë hequr nga viti 2018

Fituesi i zgjedhjeve të 14 shkurtit, Albin Kurti sot ka zhvilluar një bisedë me profesorin e Universitetit të Harvardit, Fernando Rimers.

Temë diskutimi ishte arsimi në Kosovë dhe ndryshimet që duhen bërë. Kurti në postimin që bëri u shprehë se në mandatin e ardhshëm synojnë që për fëmijët të kenë shujta falas, të eliminojnë notat për klasat fillore të ulëta, kurrikulat e reja etj.

Duket se z. Kurti ka mungesë të njohurive në këtë drejtim. Notat për klasat fillore të ulëta janë hequr nga viti 2018.AMP:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close