fbpx
Lajme

Luftëtari amerikano-gjerman i UÇK-së: Gërvalla ra në duart e Serbisë dhe Rusisë

Heroi i luftës së UÇK-së në Koshare, Michael Valter Spath, ka kritikuar ashpër qasjen e Ministres së Jashtme znj. Donika Gërvalla dhe Presidentes znj. Vjosa Osmani për fjalimet e tyre në Këshill të Sigurimit dhe në BBC, transmeton Epilogu.

Sipas luftëtarit amerikano-gjerman Mike Spath, Donika Gërvalla ra drejt e në duart e e Serbisë, Rusisë dhe Kinës me deklaratat e saj.

Sipas tij, gjëja më qesharake është se ajo bazohet në deklaratat e Presidentes Osmani të dhëna në BBC.

Luftëtari më tutje shprehet se me këto deklarata vetëm po konfirmohen ato që Rusia dhe Serbia e kanë thënë ndër vite si dhe konferencat ndërkombëtare po përdoren për qëllime të tjera.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close