fbpx
Lajme

Lushtaku: Ndodhë që në 2 dhe 3 të natës shkoj tek varri i Adem Jasharit dhe Ilaz Kodrës

Ish Komandanti i Zonës Operative të Drenicës z. Sami Lushtaku në një intervistë ekskluzive për emisionin Personale të RTV Dukagjinit ka rrëfyer në detaje historinë e luftës së fundit. Ai në një përgjigje të gazetarës ka treguar se më së shumti lidhje emocionale ka pasur me komandantin Adem Jasharin dhe Ilaz Kodrën.

Sipas tij, ndodhë që në 2 apo 3 të natës të shkoj tek varret e tyre, por edhe tek miqtë e tjerë të cilët tanimë janë dëshmorë.

Ai ka treguar se dita më e rëndë emocionalisht por edhe më e lumtur e tij ishte dita e çlirimit të Skënderajt, sepse pikërisht në atë ditë ai ka kujtuar shokët e tij të cilët tanimë janë dëshmorë dhe të cilët nuk e kanë përjetuar këtë ditë.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=AkGuS6Cqhhw 26mim

AMP:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close