fbpx
Sport

Messi dhuron 500 mijë euro në ndihmë për të luftuar me Covid-19

Futbollisti i Barcelonës Lionel Messi, është një futbollist i madh si brenda fushës ashtu edhe jashtë saj.

Ylli i Barcelonës ka dhuruar 500 mijë euro ndihma për fondacionin ‘Together for Health Argjentina’.

Paratë e dhuruar nga fituesi i gjashtëfishtë do të përdoren për të siguruar pajisje shëndetësore për stafin mjekësor, në mënyrë që të luftohet sa më mirë pandemia e Covid-19, shkruan Marca përcjell Klan Kosova.

Messi ndërkohë është kthyer në stërvitjet e Barcelonës dhe shpreson për t’iu rikthyer normalitetit.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close