fbpx
Lajme

Nasim Haradinaj: Pse shpëtoi Rugova, por jo shokët?

Ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës njëherësh nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka folur në T7 në lidhje me aktakuzat e ngritura nga ana e Gjykatës Speciale.

‘’Ngritja e aktakuzave është sepse ata duhet të arsyetojnë veprimet e tyre dhe fondet e shumta që kanë’’, ka thënë mes tjerash Haradinaj.

Tutje, nënkryetari i OVL UÇK-së, ka folur edhe për ish presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ai ka folur edhe për vrasjet e figurave të rëndësishme të LDK-së pas luftës.

‘’Pse shptëoi ky? A po menon që janë tut a? Po kanë tut kur ka shërbim? Shumë mirë që s’u vra, por shumë keq që iu vranë shoktë. Ata që i thojnë Gandi i Kosovës ata nuk dijnë asgjë për Gandin. Ky asnjë rezistencë nuk e ka bërë’’, ka deklaruar Haradinaj në Frontal./Express

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close