fbpx
Lajme

PAMJE EKSKLUZIVE: Trupat serbe hyjnë në Tropojë, gratë e moshuara armatosen dhe iu kundërpërgjigjen

Një nga materialet më interesante gjatë periudhës së luftës së Kosovës është shfaqur në televizionin Klan në emisionin e Blendi Fevziut nga Auron Tare. Gazetari e ka cilësuar fat të madh inqizimin e këtij rasti.

Në një fshat të Tropojës gjatë bombardimeve të NATO-s, forcat serbe kishin depërtuar në këtë pjesë të Tropojës, respektivisht kishin hyrë në territorin e Shqipërisë.

Reagimi i banorëve ishte shumë i shpejtë, dhe në video shihen edhe gratë e moshuara të cilat u armatosën dhe dolën për t’u ballafaquar me forcat serbe. Përpos grave poashtu edhe burrat u armatosën dhe dolën për t’i sulmuar trupat ushtarake serbe.

Shikojeni videon ekskluzive: https://www.youtube.com/watch?v=fJD3BoeusKM min 21:00

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close