fbpx
Lajme

Përplasje e ashpër emision, Hamza – Muratit: Do të të padis për shpifje Hekuran pleqnari

Bedri Hamza i PDK’së dhe Hekuran Murati nga VV sonte në Rubikon janë përplasur rreth buxhetit dhe menaxhimit të financave në vend, transmeton Periskopi.

Që të dy kanë akuzuar e kritikuar njëri-tjetrin për qeverisjen e tyre, qoftë PDK në Qeveri, qoftë VV tash.

‘’Ti ke mendu se për 100 ditë do ta zbatojmë krejt planprogramin. Allahile zotëri Hamza’’, ka thënë Murati, transmeton Periskopi.

Tutje Murati ia ka përmendur një rast kur Hamza si ministër i Financave kishte marrë fonde shtesë prej Bankës Qendrore jashtëligjshëm.

‘’Për këtë cështje, shihemi ne sy në gjykatë. Sepse po shpif që s’kam pas të drejt me i marr paratë’’, ka thënë Hamza.

‘’Kur u bo ligji i bankës qendrore, as në punë s’ke qenë. Pak ke punu njëfarë referenti i vogël aty. Hekuran pleqnari, prej teje skam prit mesele e përralla’

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close