fbpx
Lajme

Pozhari dëshpërohet me Qeverinë, vendos të largohet nga debatet e statuset në Facebook

Xhevdet Pozhari dëshpërohet me Qeverinë, vendos të largohet nga debatet e statuset në Facebook***

Analisti Xhevdet Pozhari ka njoftuar se së shpejti ndoshta do të tërhiqet nga jeta publike.Pozhari përmes një postimi në Facebook tha se është lodhur dhe dëshpëruar nga Qeveria.”Është tu më dëshpëru me të madhe kjo Qeveri, se prej hajnave as që kam pas naj pritje tjetër”, ka shkruar Pozhari.Postimi i plotë: Një lajm i mirë për hajnat:

Ndoshta së shpejti tërhiqem krejtësisht nga jeta publike. Jam lodh duke e pa qysh arsyetoni njerëz që vjedhin ashiqare mëditje, ndërkohë që çdo ditë shoh mjekë/infermierë në intensive qysh dërrmohen t’u kujdestaru që t’i mbajnë pacientët në jetë dhe nuk paguhen për ndërrimin e natës as sa gjysma e mëditjes që e vjedhin deputetët.

Jam lodh kur shoh që emërohet në krye të shëndetësisë një ministër që nuk ia ka haberin dhe sen nuk bën për sektorë të caktuar, për atë pjesë të mantelbardhëve që punojnë natë e ditë.Është tu më dëshpëru me të madhe kjo Qeveri, se prej hajnave as që kam pas naj pritje tjetër.Puna e mbarë ju qoftë të gjithve!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close