fbpx
Lajme

SHKARKOHET KRYESHEFI I “TREPÇËS”, BASRI IBRAHIMI

Bordi i Përkohshëm Mbikëqyrës i Drejtorëve në “Trepçë” ka shkarkuar kryeshefin e kësaj ndërmarrjeje, Basri Ibrahimi.

Kjo është konfirmuar për lajmi.net nga vetë Ibrahimi, i cili ka thënë se është shkarkuar me direktiva të politikës.

Ai ka thënë se arsyet të cilat i janë thënë kanë të bëjnë me pagat e punëtorëve, të cilat janë vonuar në muajin e fundit.

“Po e vërtetë, në vazhdën e fshesa se VV-së me erdhi radha edhe mua. shkarkimet politike vazhdojnë me direktiva të politikës. Arsyet që i kanë thënë kanë qenë për shkak të, gjoja si kam kry punët e mia si duhet dhe për shkak që si kanë marrë rrogat punëtoret, ju e dini që me çmimet që kanë ra në treg, ka qenë problem. Kërkesat politike nga ministria kanë qenë. Ne sot kemi pas me i marr subvencionet, që një javë janë tu më thirrë dhe sot kur ka pas me u egzekutu më në fund, ministrja, apo kabineti i saj, e ka kërku me u kthy prapa”, tha Ibrahmi.. 

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close