fbpx
Sport

Shpallen më të mirët në 25 vjetët e fundit

Në këto momente kur futbolli është ndalur, revista angleze “Four Four Two” ka vendosur të kthehet pas në kohë dhe të analizojë 25 lojtarët më të fortë të 25 viteve të fundit në botën e futbollit.

Lista kryesohet nga Lionel Messi, i cili ndiqet nga Cristiano Ronaldo, ndërkohë më shumë lojtarë në listë janë brazilianë dhe spanjollë, me nga 5 secili shtet.

Lista:
Messi
Ronaldo
Zidane
Ronaldo Fenomeni
Ronaldinho
Henry
Xavi
Iniesta
Maldini
Baggio
Rivaldo
Cannavaro
Giggs
Kaka
Rooney
Figo
Bastituta
Cantona
Modric
Busquets
Raul
Scholes
Romario
Ramos
Bugfon

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close