fbpx
Lajme

Syla: Kurti po dëshiron ta provokojë UÇK’në e komandantat e luftës për interesa elektorale

Shkruan: Valon Syla

Albin Kurti po don me ngjallë PAN’in… po dëshiron që duke i provokuar UÇK’në e komandantat e luftës, duke e provokuar edhe Drenicën si djep i UÇK’së, të krijoj një armik që ja ushqen popullizmin e tij për interesa elektorale. Që e polarizon shoqërinë dhe manipulon me gjenerata që nuk mbajnë mend kush ishte kush gjatë luftës. Të manipuloj edhe me bashkëpuntorë të regjimit të Milloshevicit, ti bëje ata për veti, pasi e humbi simpatinë te familjet e herojve, martirëve, dëshmorëve, veteranëve dhe të familjeve që kanë anëtar të pagjetur, e poashtu njerëz patriotë kosovarë që si trullosi propaganda e tij marksiste.

Mos ja plotësoni dëshirën…

Prandaj, ai e ka aleat Komandant Prindonin. Lene le të knaqet me to me Vjosën e me mbesa të gjeneralëve të komunizmit, nga i cili mezi u çliruam e i çelëm sytë si na në Kosovë e ata në Shqipëri.

Albini sun e kthen as socializmin as komunizmin… ky është ekspert për budallëk dhe fukarallëk. Edhe po duket të jetë fort i poshtër e ligë.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close