fbpx
Lajme

Syla: Vjosa e Lumiri me qëndrime alla bota sot, me ia ba qejfin elektoratit ish jugosllav

Shkruan: Valon Syla

Se paska taku Presidentin e Shqipërisë LDK’ja.

Nuk jam për me ja bo Shqipërisë rrafsh dhe politikanëve atje qefin në çdo rast e mënyrë. Por, arsyeja pse Lumir Abdixhiku është si Vjosa Osmani në shumë aspekte ka të bëjë me qëndrimet e vjetra të LDK’së alla ‘Bota Sot’ Anti-Tiranës Zyrtare, me forer Nano, Millo, Majko, për me ja bo qefin një elektorati ish jugosllav, që i kanë ikë bashkë me Vjosën në Vetëvendosje…, rrezistoni edhe Shqipërisë, se pak keni armiq si Kosovë veç edhe Tirana dhe Presidenti aty, ju ka mbet me i prish marrëdhëniet.

#albanologji#ldk

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close