fbpx
Lajme

Të mërkuren, 21 vjetori i rënies së dëshmorit Halim Brahimi

Të Mërkuren, më 20 Maj 2020, bëhen 21 vite nga rënia heroike e luftetarit sy pa trembur, Dëshmorit Halim Brahimi nga Kozhica, Skenderaj.

Me këtë rast, djali i tij Patriot Brahimi, ka njoftuar bashkëqytetarët për homazhet që do të bëhen duke filluar nga ora 11:00.

Gjithashtu dhe transporti nga fshati deri tek kompleksi memorial, bëhet në ora 10:20.

Njoftimi i plotë:

Ftohen te gjith bashkë fshataret e Fshatit Kozhicë Shokë Miqë Dashamirë qe te marrin pjes në Homazhe pran varrit të Dëshmorit Halim Brahimi Në Marin Të Skenderait ne ora 11:00

Të pranishem do të jetë

Gjeneral Z.Sami Lushtaku

Z.Xhavit Jashari

Z.Faik Fazliu

Z.Hisni Halili

Z.Avni Nura

Z.Fadil Nura

Z.Mergim Lushtaku

Z.Ridvan Tahiri Riki

Z.Arian Gold Agushi

Z.Ganimet Bytyqi-Lalushi

Si dhe Z. Arton Cervadiku i cili pregaditi nje Monolog për Dëshmorin Halim Brahimi.

Banoret e Fshati Kozhice në ora 10:20 nga Marketi i Fshatit është Autobusi i Fazli Ademi që do të mundëson transportin deri ne Kompleksin Memorial në Marin

Ardhja juaj na nderon më respekt djali i Dëshmorit Halim Brahimi “Çaka”

Patriot Halim Brahimi

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close