fbpx
Lajme

U vu gurrëthemeli i xhamisë së re në Troisdort të Gjermanisë

Besimtarët e besimit Islam nga të gjitha trevat shqiptare dhe prijësit e tyre fetar, sot morën pjesë në vënien e gurthemelit të xhamisë së re në Troisdort të Gjermanisë.

Në mesin e shumë figurave të shquara politike, prijësve fetar dhe xhematit gjithandej trojeve shqiptare, i pranishëm në vendosjen e gurthemelit të Xhamisë ishte edhe politikani i kosovar, Don Granit Shala.

Shala, këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social facebook.

Sot ishte knaqsi te jem pjes e Gurthemelit te Xhamis Shqiptare ne Troisdorf”, thuhet në postimin e politikanit, Granit Shala.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close