fbpx
Lajme

Veseli në Twitter: Albin Kurti nuk ka vizion për Kosoven

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka shkruar në rrjetin social Twitter se kryeministri Albin Kurti nuk ka vizion për të ardhmen e vendit.

Lideri i opozitës ka shkruar se Kurti u fsheh sot në seancën parlamentare pas deklaratave të paqarta duke mos ofruar zgjidhje të pranueshme për sfidat me të cilat ballafaqohet Kosova.

“Kryeministri Kurti nuk ka vizion për të ardhmen e Kosovës. Ai e bëri të qartë këtë përsëri sot. Duke u fshehur pas deklaratave të paqarta në Parlament, ai nuk arriti të ofrojë ndonjë zgjidhje të pranueshme për sfidat me të cilat përballemi. Në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ne duhet të ecim krah për krah me SHBA-të”, ka shkruar Veseli.

AMP:
AMP:
Tags

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close