fbpx
Lajme

Vota e Haxhi Shales riaktivizoi rreth 250 milionë dollar nga SHBA

Shkruan Bashkim Qazimi

I dashur miku im Haxhi Shala, faleminderit juve dhe Presidentit të vendit Hashim Thaçi, qe sot Kosova ka një qeveri dhe nuk ka krizë politike në këtë kohë të pandemisë.

Për më tepër, vota juaj sot na tregoi se investimet e partnerit strategjik të Kosovës SHBA-së janë kthyer serish sepse Korporata e Sfidave të Mijëvjeçarit, MCC, riaktivizoi fondet për Kosovën, rreth 250 milion dollarë, e që ishin bllokuar nga logjika e qeverisë që shkoi, ndihem mirë që ju kemi mik të familjes dhe të konakut!

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close