fbpx
Lajme

Zeka: Ministri Meha duhet të shkarkohet, është sharlatan po e mendon Kosovën si pronë të tij

Skandali i Qeverise Kurti

Shkruan: Milaim Zeka

Pse duhet te shkarkohet dhe te akuzohet Ministri Meha?Armend Mehaj, qe nga marrja e detyres, perpos qe eshte sjellur ne menyre foshnjore, ai eshte zhytur edhe ne disa skandale te renda, te cilat, per nje qeveri normale, do te ishin te papranueshme. Kryeministri Kurti duhet ta shkarkoje ate, ndersa Prokuroria e Kosoves, duhe te filloje hetimet ndaje tije, per “falsifikim dhe shkelje te rende te detyres, si dhe ushtrim presioni ndaje gjeneralit Rrahman Rama”!Tri jane skandalet e pakaperdishme te Ministrit Meha:

1. Skandali me nje kompani izrealite, te cilen e ka pritur zyrtarisht ne zyre, ka shpernda informacione neper media per kete takim, por qe ne fund i vuri para aktit te kryer, ne kohen kur kompania ne fjale kishte organizua takime te nivelit me te lart ne Izrael, ministri i injoroje, duke komunikuar permes nje keshilltarje.

2. Vizita e tije ne Forcat e Sigurise te Kosoves, ku kishte shkuar me polici, duke harruar se cilin institucion po e vizitonte. Ne fakt ketu eshte fillimi i konfliktit ne mes tije dhe Rrahman Rames. Gjenerali kishte shprehur habi per kete.

3. Skandali me i rende eshte urdheri per ngjyrosjen dhe kamuflimin e mjeteteve te blinduara motorike, dhurate nga ShBA. Ambasada amerikane kishte kundershtuar kete veprim, gjithashtu edhe gjenerali Rama.

Mendoni sikur ta kishim nje njeri pakurrizor ne krye te ushtrise? A llogariten demet qe iu kane bere forcave tona te armatosura, po edhe mardhenjet me vendet perendimore?!Kjo eshte Qeveria Kurti, qe emron ministra sharlatan, te cilet mendojne qe shteti eshte prone e tyre!!!

AMP:

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close