fbpx
Lajme

Zogiani i VV-së për Lushtakun: Ky e ka zgjidh pa polici… a e dini si

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani ka komentuar mbi deklaratën e kryetarit të PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, i cili kishte thënë se problemi në veri zgjidhet politikisht dhe jo përmes aksioneve policore.

Zogiani ka kritikuar Lushtakun se ai e ka zgjidhë pa polici një problem ku për shembull Syriganen e Skenderajt nga një fshat me shumicë shqiptare e ka bërë fshat pa asnjë shqiptar.

“Ky e ka zgjidh pa polici… a e dini si? Per shembull Syriganen e Skenderajt nga nje fshat me shumice shqiptare, e ka ba fshat pa asnje shqiptar!”, ka shkruar Zogiani.https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fazogiani%2Fposts%2Fpfbid02TaVsC89B7ZiyakLYa6s4ju3EKJDeyQ8HtY9muxpvrb7QgxscdX6cKKbMRAjxZ3jHl&show_text=true&width=500

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close