fbpx
Lajme

Zv.ministri Maksuti merr pjesë në paradën ushtarake në shënim të ditës së ushtrisë në Sofje

Një njësi e batalionit të katërt të mekanizuar të këmbësorisë së Brigadës së Parë të Mekanizuar Këmbësorike të Armatës së Republikës së Maqedonisë sot në Sofje do të marrë pjesë në paradën me rastin e ditës së forcave të armatosura bullgare.

Kurse në paradën në Sofje do të marrë pjesë një delegacion i lartë ushtarak i Ushtrisë të cilin e udhëheq zv.ministri i mbrojtjes i Republikës së Maqedonisë z. Bekim Maksuti ndërsa në delegacion merr pjesë dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm gjeneral-lejtnant Metodi Veliçkovski, ndërsa pjesëmarrja e njësive të Armatës në këtë paradë bazohet në ftesën e pranuar nga presidenti i Republikës së Bullgarisë Rumen Radev, gjatë vizitës së tij zyrtare në Maqedoni, në shkurt.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close