fbpx
Lajme

Buzhala: Populli është budallë, sepse i beson e Albin Kurti është i çmendur, por ia nini krismën

Berat Buzhala

Perndryshe, Albini koheve te fundit osht kah bon e osht kah vepron, bash qysh kisha pase qef une me bo e me vepru.

Kapaaaaaaak po me dhimet Jeff Hovenier’i, sepse i shkoi karriera per lesh, se i ngrati osht prej amerikaneve te rralle qe i ka besu. Jeff ka me pagu nje cmim per kete.

A e merr ne qafe popullin dhe te ardhmen tone? Normaaaaaalisht, sepse populli po e don dhe po e mbeshtete. Edhe per budallaki paguhet nje cmim.

Dallimi i popullit me Albinin osht ky: Populli osht budalle, sepse po i beson, Albini, le te themi kushtimisht, osht vec i cmendun.

Kauzat qe Albini i zgjedhe per me i shti brinat me Ameriken, ne emer te atdhedashurise, sigurisht qe jane kauza fisnike, ama dami qe e bon osht masiv.

Tuj deshte me e rujte vendin prej dinarit dhe prej Serbise, Albini e kthen Serbine dhe e hjeke Ameriken. Ama krejt kjo osht paaaaak e komplikume per ate llapjanin qe i ka investu paret per nje permendore.

Para nja 1 vjeti u bojsha nervoz. Tash jo. Perkundrazi, e kam njefar satisfaksioni. Lene njerin le t’i grahe. Votat i ka. Qysh ka thani ai serbi “kryte e ka kompjuter”.

Une hala njoh njerez qe thojne “hajt se krejt kjo osht me marreveshje me Ameriken”. Perfekt.

Kam fillu me i numru oret kur shtabi i Sobes ne LVV ka me fillu me organizu fushaten kunder Jim O’Brian, me kallxu qysh O’Brian osht i korruptume.

Ia nini krismen.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close