fbpx
Lajme

Haradinaj merr pasaportë të Shqipërisë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se sot e ka marrë pasaportën e Shqipërisë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka treguar se përveç tij, me pasaportë shqiptare është pajisur edhe Anita, bashkëshortja e Kryeministrit.

“Vitin e kaluar, gjatë periudhës së qëndrimit tim në Strasburg, me dekret të posaçëm nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, me është dhënë shtetësia shqiptare, mua dhe bashkëshortes sime, Anitës.

E falënderoj shtetin shqiptar dhe e kam për nder të jashtëzakonshëm, që sot u pajisa me pasaportën e Republikës së Shqipërisë”, ka shkruar Haradinaj.

Ndryshe, Haradinaj është kritikuar mjaft shumë se me bllokimin e Demarkacionit po bllokon qytetarët e Kosovës për heqjen e vizave, pasi qe dy vite BE’ja ka thënë vazhdimisht se kalimi i kësaj marrëveshje në Kuvend është kusht për vizat.

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close