fbpx
Lajme

Lushtaku, Thaçi e Hoti për herë të parë në Kuvendin e Kosovës (Foto)

Pak minua para se të fillojë seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës tashmë kanë filluar të mblidhen edhe deputetët e legjislaturës së re.

Janë pikërisht deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës që kanë arritur në objektin e Parlamentit në mënyrë që të përgatiten edhe për fillimin e mbajtjes së seancës në të cilën do të bëjnë betimin e tyre si deputet për Legjislaturën e Gjashtë të Kuvendit, shkruan Indeksonline.

Ndër deputetët e PDK-së që tashmë kanë arritur janë: Ganimete Musliu deputete kjo edhe në legjislaturën e kaluar përderisa Mergim Lushtaku, Andin Hoti dhe Evgjeni Thaçi do të jenë pjesë e seancës së parë në mandatin e tyre si deputet./Indeksonline/

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close