fbpx
Lajme

Mirena: Fushata anti-SHBA nuk do të ndalet, deri sa Kurti t’i shoh shqiptarët duke e djegur flamurin amerikan

Shkruan: Ilir Mirena

Krejt arsenali i propagandes se pushtetit te Albin Kurtit tashti eshte fokusuar ne nxitjen dhe thellimin e urrejtjes se shqiptareve te Kosoves kundër Perendimit, e posaqerisht kundër SHBA’se. Kjo fushate nuk do te ndalet deri sa Kurti dhe VV’ja t’i shohin shqiptaret e Kosoves duke djegur flamurin amerikan dhe duke sulmuar ambasadat e vendeve perendimore, ngjashem siç bejne palestinezet e Rripit te Gazes, qe nja 6-70 vjet.

K’si shërbimi fantastik Serbise s’di qe ka mundur, e as qe do te mundet ne te ardhmen, dikush me ia ba. Albin Kurti dhe VV’ja po munden, dhe gradualisht po ia dalin.

Ndoshta, edhe mileti yne mosmirenjohes po ka qejf kshtu.

Ama, ne te ardhmen kur punte t’i kemi ngusht, parullat per nd

Artikujt e ngjajshëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close